Dunaharaszti Család- és Gyermekjóléti Szolgálat
06-24/531-341
Vezető(k): Paréj Józsefné
2024. július 22-én költözik a Szolgálat:
https://dunaharaszti.hu/kozlemeny/ideiglenesen-elkoltozik-a-csalad--es-gyermekjoleti-szolgalat
Intézményvezető: Paréj Józsefné
Nyitvatartási idő:
Hétfő: 13-18
Kedd: 8-12;13-18
Szerda: 13-16
Csütörtök: nincs ügyfélfogadás
Péntek: 8-12
Dunaharaszti Család-és Gyermekjóléti Szolgálat
Az intézmény önálló jogi személy, melynek vezetőjét – aki kinevezett magasabb vezető – pályázat útján Dunaharaszti Város Önkormányzat Képviselő – testülete nevezi ki.
A szociális segítő munka célja az önkormányzat területén élő, szociális és mentálhigiénés problémák miatt veszélyeztetett, illetve krízishelyzetbe került személyek, családok életvezetési képességének megőrzése, az okok megelőzése, valamint a krízishelyzet megszüntetésének elősegítése.
A SZOLGÁLAT feladata, hogy figyelemmel kísérje a városban élő személyek, családok, gyermekek szociális helyzetét, segítséget nyújtson a felmerülő problémák megoldásában.
A városban működő szociális- és gyermekintézményekkel együttműködésben elősegíti az egyéneket, családokat és gyermekeket veszélyeztető helyzetek feltárását és elhárítását, szociális segítő munka keretében segíti és szervezi a veszélyeztetett helyzet megszüntetését. Különös figyelmet fordít arra, hogy segítő szolgáltatásokkal támogassa a gyermeki jogok érvényesülését, a családban nevelkedő gyermekek egészséges testi, szellemi, lelki fejlődését, érdekének védelmét.
Pszichológiai konzultáció és életvezetési tanácsadás
A pszichológiai tanácsadás egy olyan eljárás, amely az élet számtalan területén sikerrel alkalmazható, segíti a lelki közérzetet, a kapcsolati nehézségeket és az életvezetési nehézségeketérintő problémák kezelését.
A tanácsadás akkor lehet sikeres, ha az igénybe vevő motivált és tartósabban el tud köteleződni a rendszeres konzultációk mellett.
Leggyakrabban felmerülő problémák, amivel a pszichológust szokták felkeresni:
SZÜLŐK:
- gyermeknevelési kérdések
- pár-, illetve szülő – gyerek kapcsolatban jelentkező konfliktusok
- önértékelési zavarok
- szorongás és stresszhez társuló problémák
- válás után egy szülös nevelésben felmerülő gondok
- váratlan krízisek, veszteségek, gyász feldolgozása
GYEREKEK:
- iskolai problémák
- kamaszkori önismereti kérdések, önértékelési zavarok, nemi identitással kapcsolatos problémák
- pályaorientáció
- kortárs kapcsolatok hiánya, társas szorongás
- családon belüli konfliktusok
- testvérféltékenység
Dunaharaszti Család- és Gyermekjóléti Szolgálat ügyfelei számára biztosított az ellátás.
Időpontok: előzetes egyeztetés alapján
---------------------------------------------------------------------------------------------------
ASzigetszentmiklósi Család- és Gyermekjóléti Központ a nyitvatartási időn túl telefonos készenléti ügyeletet működtet. A felmerülő krízishelyzetekben történő azonnali, szakszerű segítségnyújtás, tanácsadás, vagy tájékoztatás céljából.
A készenléti ügyelet telefonszáma:
06-20/404-525
A nap 24 órájában ingyenesen hívható gyermekvédő hívószám (a gyermek veszélyeztetettségét jelző hívásra történő szakszerű, hatékony és időbeni reagálás biztosítása és elősegítése, függetlenül a jelzést tevő személyétől és annak jelzési kötelezettségétől)
GYERMEKVÉDŐ HÍVÓSZÁM
06-80/21 20 21
Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT). Telefonszolgálat állandó elérhetőséget kíván biztosítani minden bajba jutott és azonnali segítséget kérő embernek a nap minden órájában, az ország egész területén és külföldön, rendelkezésre kíván állni mindenki számára, akinek szüksége van rá.
OKIT
06-80/205-520